Zagrożenia | Warto wiedzieć | Dla Turystów  
Telefony Alarmowe:  601 - 100 - 300  lub  985
Tylko dla ratowników
Użytkownik
Hasło
 

WstępTeren działaniaAktualnościHistoriaOrganizacjaWypadkiPogoda
Metronidazol
choroby-weneryczne.pl/metronidazol.html
Swędzenie i upławy nie muszą Ci więcej towarzyszyć – przekonaj się sama!
Kamagra
eimpotencja.pl/kamagra.html
Nie zwlekaj – przywróc pewność siebie w sypialni już dziś!


Szybkość, to nie pośpiech -
lecz sprawność i skuteczność,
więc trzeba się stale doskonalić...


    Łącznie w Grupie Jurajskiej GOPR w 1999 roku zrealizowano 26 szkoleń - 9572 godzin treningowych na szlakach turystycznych,
w ruinach, w skałach, w jaskiniach,  w powietrzu i pod wodą.

    W 2000 roku w Grupie Jurajskiej odbyło się 7 szkoleń wewnętrznych. Ratownicy z GJ GOPR brali udział w Ćwiczeniach ze Strażą Pożarną w Ramach Powiatowego Centrum Kryzysowego (w kwietniu 2000r.). Ratownicy Jurajscy byli na 14 szkoleniach centralnych oraz na dwóch międzygrupowych (kurs I-go st. Babia Góra, Turbacz)

    Ze względu na cięcia budżetowe w 2001 roku odbyło się tylko jedno szkolenie, (było to szkolenie taternickie, które odbyło się w czerwcu).
Ale mimo wielu kłopotów finansowych, tak jak w poprzednich latach, odbywają się ciągłe szkolenia wewnętrzne (małymi kroczkami, ale jak widać ze sprawności ratowników- skutecznie) na dyżurach. Ma to też swoją pozytywną stronę – sprawdzanie poziomu sprawności danej grupy ratowników podczas ćwiczeń z technik linowych, ogródka medycznego, przejść terenowych i biegów kondycyjnych oraz duża możliwość utrwalania wiedzy na każdym dyżurze, dostępność do biblioteczki i materiałów wewnętrznych Grupy. Możliwość konfrontacji i wyrównywania poziomów wyszkolenia, sprawniejsze wyłapywanie braków, duża elastyczność dobierania tematów i zestawu ćwiczeń wyrównawczych.
    Kilka razy w sezonie realizowane są w terenie szkolenia, będące rekonstrukcją spektakularnych akcji ratunkowych w jaskiniach, skałach, na stoku narciarskim i na murach zamków. Realizowane są też szkolenia z dróg dojazdowych pod skały i do wylotów jaskiń.
    W każdej pogodzie i o każdej porze roku organizowane też są przejścia przewodnickie po Jurze, Beskidach i Tatrach połączone ze szkoleniem topograficznym i zapoznaniem się z GPS-em. Są również organizowane przeprawy wodne i spływy pontonowe, wspinaczki skalne, maratony jaskiniowe, wyjazdy narciarskie. Wielokrotnie później sami ratownicy przejmują te propozycje doszkolenia się na swoich wyjazdach prywatnych. Co tylko świadczy o ich atrakcyjności
i może cieszyć, bo dla ratownika sukcesem jest sprawność
i skuteczność, a tego nie osiąga się raz na zawsze, to ciągle trzeba w różnych warunkach doskonalić.
Bez kosztów Grupy odbywają się też szkolenia wewnętrzne w Komisji Psów Ratowniczych i Komisji Płetwonurków oraz wszystkie wyjazdy zagraniczne ( na wyprawy i trekkingi w góry wyższe).
    Każdy sezon na Jurze rozpoczyna się i kończy Pokazami Ratowniczymi i zawodami sprawności ratowniczej. Na wiosnę są to zawody wspinaczkowe, z ratownictwa w ścianie, w transporcie TRX-ami i zawody nurkowe. Sezon zimowy zamykają zawody narciarskie.

Początek strony